Cineclub Hal 2002, Molins de Rei, 7 de febrer de 2021

Davant la dolorosa notícia de la mort sobtada de Rafel Canosa Masdeu, amic, company i membre de la junta del Cineclub, volem fer arribar el condol més sincer a la seva família i també a totes aquelles i aquells que, com nosaltres, compartíem amb ell amistat i compromís amb la nostra cultura.

En Rafel, tresorer de la nostra entitat, ha estat un dels principals artífexs del retorn del Cineclub l’any 2020 i de l’acollida que aquest ha rebut per part de La Peni. Tot plegat va fer possible la represa de la nostra activitat en uns temps difícils, que ara ho seran encara més.

La seva dedicació, l’entusiasme i el compromís que mostrava amb l’entitat era un dels principals actius del present i del futur del Cineclub i de la cultura de la vila. L’absència d’en Rafel ens deixa un gran buit. No serà fàcil trobar relleu al seu tarannà absolutament positiu i responsable ni ho serà, sobretot, saber que no podrem compartir amb ell la vida que li quedava per viure.

Que la màgia del cinema t’acompanyi allà on siguis, Rafel.

Avís de cookies
Aquest lloc web utilitza Cookies pròpies i de tercers, per a recopilar informació amb la finalitat de millorar els nostres serveis, per a mostrar-li publicitat relacionada amb les seves preferències, així com analitzar els seus hàbits de navegació.
Aceptar cookies
Configurar cookies
Veure la política de cookies
Avís de cookies
Aquest lloc web utilitza Cookies pròpies i de tercers, per a recopilar informació amb la finalitat de millorar els nostres serveis, per a mostrar-li publicitat relacionada amb les seves preferències, així com analitzar els seus hàbits de navegació.
Aceptar cookies
Configurar cookies
Veure la política de cookies